Sport w LO XI

Witamy na stronie sportowej LO XI we Wrocławiu

Natalia Gruszczyńska multimedalistą Mistrzostw Polski Juniorów

Natalia Gruszczyńska z klasy 1 A zdobyła 3 medale Mistrzostw Polski w akrobatyce sportowej. Wielkie gratulacje. Więcej informacji w zakładce Nasi sportowcy.

Dobre biegi naszych chłopców

W środę 21 września 2016 r. na terenie kąpieliska "Morskie oko" odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze wypadli nasi chłopcy, którzy zajęli III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Podopieczni Grzegorza Jatczyszyna i Łukasza Szwieca pobiegli w składzie: Daniel Dudek 3 SP (3:49,85), Radosław Poznański 2 P (4:05,74), Grzegorz Plawgo 1 P (3:43,77), Piotr Kotyla 1 P (3:45,37), Damian Morąg 1 P (4:22,63), Arkadiusz Koterba 3 SP (3:53,43),

Damian Sawczyn 1 P (3:59,57), Filip Balcerzak 1 P (3:50,08), Jakub Knyrek 3 SW (3:46,94), Marcin Mirzyński 3 SW (3:37,82) oraz rezerwowy Bartosz Boruń 1 P.

Bardzo dobrze pobiegła również reprezentacja chłopców naszego Gimnazjum nr 20. Chłopcy zajęli II miejsce biegnąc w składzie: Kacper Skrzyński, Michał Śnieguła, Adrian Ochmański-Łuczak, Dominik Chmielewski, Wiktor Kaczanowski, Kacper Siekanowicz (wszyscy 3 A), Kacper Siborowski 3 B, Michał Dryja, Dawid Sinicki, Filip Michalski (wszyscy 1 A).

Więcej informacji w zakładce zawody międzyszkolne

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego The World Games 2016/2017

W czwartek 15 września 2016 r. na Stadionie Olimpijskim odbyła się inauguracja sportowego roku szkolnego 2016/2017. Tegoroczny rok szkolny nosi nazwę "The World Games 2017" ze względu na to, że poprzedza wielkie wydarzenie sportowe jakie odbędzie się we Wrocławiu w 2017 roku, czyli Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games.

Podczas uroczystości zostały także podsumowane wyniki współzawodnictwa sportowego za zeszły rok szkolny. W Rankingu Współzawodnictwa Sportowego w 10 najlepszych startach nasza szkoła zajęła VII miejsce z 861 punktami, natomiast w kategorii "Najaktywniejszych" zajęliśmy II miejsce we Wrocławiu z 1654 punktami.

Po raz drugi na drugim miejscu

Drugi rok z rzędu nasza szkoła zakończyła rywalizację sportową szkół ponadgimnazjalnych na drugim miejscu. W roku szkolnym 2015/16 LO XI reprezentowane było na wszystkich zawodach organizowanych przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy. Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę na zawodach sportowych.

opis dokumentutypdata

Ranking szkoły ponadgimnazjalne

pdf23-06-2016[ Pobierz ]
96 kB
Karolina Kasperkiewicz z klasy 2 B wybrana Najlepszym Sportowcem Szkoły

Nasza lekkoatletka Karolina Kasperkiewicz z klasy 2 B, która na co dzień reprezentuje barwy klubu WLKS Wrocław i jest podopieczną trenera Kamila Kobiałki została jednogłośnie wybrana na "Najlepszego Sportowca Szkoły" w roku szkolnym 2015/16. Więcej informacji w zakładce: Sportowiec Roku.

IV Młodzieżowy Bieg Olimpijski

W sobotę 18 czerwca 2016 r. o godz. 2000  ze Stadionu Olimpijskiego ruszył IV Młodzieżowy Bieg Olimpijski. W biegu poprzedzającym IV Nocny Wrocław Półmaraton wystartowała reprezentacja naszej szkoły w składzie: Ola Aramowicz, Kasia Stasińska, Filip Sokołowski (wszyscy 1 S), Patrycja Matczak, Natalia Szablewska, Ola Stefanowicz (wszystkie 1 A), Damian Sawczyn, Krystian Wilk, Amadeusz Mayer, Marcin Cieśla, Krystian Warmuzek (wszyscy 1 P) oraz Adrian Bogus z klasy 2 SP. Uczestnicy biegu miel do pokonania trasę o długości 2,34 km. Reprezentacją opiekowała się pani Magdalena Wesołowska-Rańda.

Tutaj więcej zdjęć