Zespół Szkół nr 19
we Wrocławiu
PolskaEnglish

Sport w ZS 19

Witamy na stronie sportowej ZS nr 19 we Wrocławiu

"Jedenastka" na IV miejscu w licealiadzie

Nasza szkoła na IV miejscu z 1302 punktami zakończyła rywalizację we współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych w licealiadzie w roku szkolnym 2013/2014. W porównaniu do zeszłego roku odnotowaliśmy awans o dwa miejsca. Do III miejsca zabrakło nam zaledwie 66 punktów. Gratulacje dla wszystkich uczniów reprezentujących "Jedenastkę" w zawodach międzyszkolnych.

 

 

Tak wyglądała klasyfikacja końcowa w roku szkolnym 2012/2013:

Szkoły ponadgimnazjalne - stan rywalizacji na dzień 2013-06-05

1.   ZS 22          1746 
2.   ZS 4            1430 
3.   LO XII         1412 
4.   LO VII         1298 
5.   LO III          1277 
6.   LO XI          1167 
7.   LO IX          1148 
8.   LO XIV        1052 
9.   LO XV          1036 
10. ZSGastronomicznych 978 

Krystian Biedrzyński Sportowcem Roku 2013/2014

Krystian Biedrzyński z klasy 2 SW został wybrany Sportowcem Roku 2013/2014. Szczegółowe informacje w zakładce Sportowiec Roku

 

Magda Zdybel trzecia na Dolnym Śląsku w pchnięciu kulą

Magda Zdybel z klasy 2 SW zdobyła brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Dolnego Śląska w konkurencjach lekkoatletycznych. Zawody odbyły się w czwartek 5 czerwca 2014 r na Stadionie Olimpijskim.  Pozostali nasi uczniowie również uzyskali bardzo wartościowe wyniki, z którymi można się zapoznać w zakładce zawody międzyszkolne. Tam również dostępne zdjęcia oraz oficjalne wyniki zawodów.

 

10 czerwca 2014 Wielki Finał Młodzieżowych Igrzysk Sportowych

Już wiadomo, kto wystartuje w jakich konkurencjach w Wielkim Finale "Młodzieżowych Igrzysk Sportowych" 10 czerwca na Stadionie Miejskim!

 

PODZIAŁ NA KONKURENCJE - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

Przeciąganie liny: (10 osób + nauczyciel)
LO Nr 2, ZSE, LZN, Gimbasket, LO IX, ZS 25 - 6 szkół

Korfball: (4 chłopców+4 dziewczyny)
LO Nr 2, LO Nr XI, LO IX, LO VI - 4 szkoły

Ergowiosła: (2 chłopców + 2 dziewczyny)
LO Nr X, LO Nr XI, LO Nr 2, ZSE, EZN, LOXIII, Gimbasket, ZS 25, LO XVII, LOIX – 10 szkół

Boules/Petanque: (1 chłopiec+1 dziewczyna)
LO Nr XI, LO Nr 2, ZSE, ZS3, ZS 25, LO IX – 6 szkół

Promocja World Games - Młodzieżowe Igrzyska Sportowe w XI LO

W piątek 23 maja 2014 r. w naszej szkole odbył się pierwszy turniej dla szkół ponadgimnazjalnych w ramach Młodzieżowych Igrzysk Sportowych organizowanych przez SZS Wrocław. Turnieje te mają na celu promocję dyscyplin nieolimpijskich oraz promocję imprezy World Games, która odbędzie się we Wrocławiu w 2017 roku. Do rywalizacji w naszym turnieju zgłosiło się 7 szkół ponadgimnazjalnych: ZSE, ZSTiE, LO II, EZN, LO X, LZN oraz gospodarze z XI LO. Drużyny rywalizowały o 3 bilety w każdej dyscyplinie dające możliwość startu w finale, który odbędzie się 10 czerwca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Tutaj zdjęcia wykonane przez SZS.

 

 

 

Uroczystego otwarcia Młodzieżowych Igrzysk Sportowych na terenie naszej szkoły dokonali Dyrektor XI LO pan Wiesław Filipiak oraz pan Bogdan Zawisza ze SZS Wrocław.

 

Uczniowie rywalizowali w czterech nieolimpijskich dyscyplinach: przeciąganie liny, ergometry wioślarskie, bule oraz korfball.

 

1. Przeciąganie liny. Tutaj filmik z przeciągania liny.

 

W tej konkurencji reprezentacja składała się z 5 zawodniczek, 5 zawodników oraz nauczyciela. Naszą szkołę reprezentowali: Sylwia Jankowska, Magda Zdybel, Ula Chełkowska, Weronika Stoga, Kinga Bilińska, Dawid Jędrasik, Karol Stachowiak, Tomek Abratkiewicz, Witalij Orikhovskyy, Damian Skorupa oraz pani Magdalena Wesołowska-Rańda.

 

 

W przeciąganiu liny nasza reprezentacja miała fatalne losowanie, gdyż w pierwszej rundzie trafiliśmy na siłaczy oraz jak się później okazało zwycięzców z II LO. Jako "druga" siła w przeciąganiu liny zmuszeni byliśmy walczyć o miejsca 5 - 7, gdzie nie daliśmy naszym rywalom żadnych szans. Ostatecznie zajęliśmy tylko 5 miejsce:(. Oficjalna kolejność w przeciąganiu liny była następująca: 1. LO Nr 2, 2. ZSE, 3. LZN, 4. LO Nr X, 5. LO Nr XI, 6.ZSTiE, 7. EZN.

 

2. Ergometry wioślarskie.

 

W tej konkurencji reprezentacja składała się z dwóch dziewcząt oraz dwóch chłopców. Rywalizacja polegała na tym, że każdy uczeń musiał wiosłować przez 2 minuty. Zwyciężyła drużyna, której suma przewiosłowanych metrów przez 4 zawodników była największa. Naszą reprezentację tworzyli: Weronika Stoga, Ula Chełkowska, Konrad Jeżak oraz Dawid Jędrasik.

 

 

Wydawało się, że byliśmy murowanymi faworytami do zwycięstwa, jednak sport jest nieobliczalny i zajęliśmy drugie miejsce przegrywając z X LO o zaledwie 12 metrów. Oficjalna kolejność w wiosłowaniu na ergometrach wioślarskich: 1. X LO (2317 m), 2. XI LO (2305 m), 3. II LO (2101 m), 4. ZSE (2044 m), 5. EZN (2004 m), 6. LZN (1925 m), 7. ZSTiE (1794 m).

 

3. Bule.

 

W bulach reprezentacje szkolne składały się z dwóch mieszanych par (dziewczyna i chłopak), które rywalizowały na przemian w poszczególnych meczach. Każdy mecz trwał do ośmiu punktów. Naszą reprezentację tworzyły dwie pary: Ola Gróbarczyk 1 SW z Karolem Stachowiakiem 2 SW oraz Ewa Ligocka 1 SW z Dawidem Jędrasikiem z 2 SW. W tej dyscyplinie nasza reprezentacja okazała się najlepsza zwyciężając w finale 8 : 4 z II LO.

 

 

Oficjalna kolejność w bulach: 1. LO Nr XI, 2. LO Nr II, 3. ZSE, 4. EZN, 5. LO Nr X, 6.ZSTiE, 7. LZN. 

 

4. Korfball. Tutaj fragment meczu.

 

"Korfball to jedyna na świecie koedukacyjna gra zespołowa, w której zawodnicy obojga płci grają w jednej drużynie (nie rozgrywa się meczów z udziałem zawodników tylko jednej płci). Wiele elementów gry w korfball podobnych jest do koszykówki, piłki ręcznej i popularnego w niektórych krajach netballu. Zespół składa się z ośmiu osób: czterech mężczyzn i czterech kobiet, z czego dwie pary z danej drużyny rozpoczynają grę w strefie obrony, a dwie pary w strefie ataku. Jest to bardzo ważna zasada: bez odpowiedniego ustawienia zawodników na boisku nie da się bowiem poprawnie rozpocząć gry." Więcej informacji o tej dyscyplinie TUTAJ.

 

 

Naszą reprezentację w korfballu tworzyli: Magda Zdybel, Sylwia Jankowska, Kinga Bilińska, Małgorzata Spaszewska, Przemek Salamaga, Michał Poznański, Kuba Bohdanowicz, Kacper Kaczmarek, Damian Szaciło oraz Tomasz Abratkiewicz. Po zacietej rywalizacji nasi uczniowie zajęli II miejsce przegrywając w finale 1 : 0.

Oficjalna kolejność: 1.LO Nr II, 2. LO Nr XI , 3. ZSE, 4 .LO Nr X, 5 .ZSTiE, 6. LZN, 7. EZN.

 

 

Podsumowując turniej naszej szkole udało się uzyskać awans do wielkiego finału w trzech konkurencjach, w bulach, na ergometrach oraz w korfballu. Mamy nadzieję, że 10 czerwca na Stadionie Miejskim naszym uczniom uda się powtórzyć uzyskane wyniki, a może nawet poprawić.  Reprezentacje przygotowali pani Magdalena Wesołowska-Rańda oraz Łukasz Szwiec.

Bardzo dobry występ siatkarzy na piasku

W środę 28 maja 2014 r. na obiektach gimnazjum nr 5 odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w siatkówce plażowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Do zawodów zgłosiła się rekordowa ilość wrocławskich szkół. Na dwóch boiskach rywalizowało 19 szkolnych reprezentacji. Świetny występ zanotowała nasza reprezentacja, która ostatecznie uplasowała się na wysokim V miejscu we Wrocławiu. Naszą reprezentację siatkarzy tworzyli trzej piłkarze: Michał Poznański 2 SP, Tobiasz Jarczak oraz Mateusz Stępin (obaj 1 SW). Reprezentacją opiekował się pan Łukasz Szwiec.

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )