Sport w ZS 19

Witamy na stronie sportowej ZS nr 19 we Wrocławiu

FC Wrocław w Centralnej Lidze Juniorów

W sobotę 27 czerwca 2015 r. juniorzy FC Wrocław wywalczyli awans do Centralnej Ligi Juniorów. Więcej informacji w zakładce klasy sportowe.

LO XI na III miejscu w rankingu SZS na najlepsze starty

Nasza szkoła zajęła III miejsce w rankingu Szkolnego Związku Sportowego na podstawie najlepszych wybranych startów wśród wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2014/15. Jest to klasyfikacja, w której brane jest pod uwagę 10 najlepszych miejsc w każdej dyscyplinie w ramach licealiady. W zeszłym roku zajęliśmy w tym rankingu V miejsce.

Młodzieżowe Igrzyska Sportowe 2015 - wygraliśmy 2000 złotych

We wtorek 23 czerwca 2015 r. w Hali Wielofunkcyjnej AWF Wrocław odbyły się Finały Młodzieżowych Igrzysk Sportowych 2015. Młodzieżowe Igrzyska Sportowe to rywalizacja wrocławskich szkół w dyscyplinach nieolimpijskich promująca Igrzyska World Games 2017.

Nasza szkoła wystąpiła we wszystkich konkurencjach przewidzianych dla szkół ponadgimnazjalnych. W wyścigu na ergometrach oraz w bulach nasi reprezentanci zwyciężyli, natomiast w przeciąganiu liny i korfbalu zajęliśmy III miejsca.

Tutaj relacja z MIS

Tutaj zdjęcia

Jako szkoła ponadgimnazjalna odnieśliśmy niesamowity sukces pod względem ilości uczniów obecnych na tych zawodach. Wśród wszystkich szkół uczestniczących w Igrzyskach (podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne) byliśmy drugą szkołą pod względem ilości uczniów (zawodnicy, kibice, wolontariusze) za co zostaliśmy nagrodzeni bonem wysokości 2000 zł do wydania na sprzęt sportowy.

W wyścigach na ergometrach startowali: Ola i Bogusia Gróbarczyk, Konrad Jeżak oraz Robert Dobosiewicz. Każdy zawodnik miał do przewiosłowania 2 minuty. Zwyciężyła drużyna, która przewiosłowała najwięcej metrów w ciągu 8 minut.

W turnieju gry w bule bezkonkurencyjni okazali się: Kinga Kalecińska, Wojtek Czwartos oraz Michał Podsiadło, którzy zwyciężyli we wszystkich pojedynkach.

W przeciąganiu liny wystartowali dowodzeni przez pana Tomasza Jęsiaka: Kinga Bilińska, Viktoria Jędrasik, Agnieszka Dobrowolska, Kamila Niemczynowska, Norbert Kowalczyk, Jakub Gigiel, Patryk Soyer oraz Igor Kiedrzyń.

W korfballu reprezentowali nas: Małgorzata Spaszewska, Kinga Bilińska, Klaudia Dyjewska, Jakub Gigiel, Daniel Dudek oraz Patryk Gajdamowicz.

Opiekę nad naszymi uczniami sprawowali: mgr Magdalena Wesołowska-Rańda, mgr Tomasz Jęsiak, mgr Damian Chojka, mgr Tomasz Piechnik oraz mgr Łukasz Szwiec.

LO XI drugie we Wrocławiu w rywalizacji sportowej w rankingu "Najaktywniejsze szkoły ponadgimnazjalne"

LO XI na historycznym drugim miejscu zakończyło rywalizację sportową wśród najaktywniejszych wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2014/2015 w rankingu Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego. Jako jedyna szkoła wystartowaliśmy we wszystkich konkurencjach w roku szkolnym 2014/15. Do pierwszego miejsca zabrakło nam jedynie 13 punktów. W porównaniu do zeszłego roku szkolnego odnotowaliśmy awans z V miejsca. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Dyrekcja oraz nauczyciele WF

Karolina Kasperkiewicz Mistrzynią Dolnego Śląska

Karolina Kasperkiewicz z klasy 1 B zdobyła tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska w biegu na 100 metrów rozgrywanego w ramach Mistrzostw Dolnego Śląska w indywidualnych konkurencjach lekkoatletycznych. Zawody zostały rozegrane 2 czerwca 2015 r. na stadionie lekkoatletycznym w kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.

Sprawozdanie z zawodów, wynik oraz zdjęcia w zakładce Zawody międzyszkolne.

Mistrzostwa w Nordic Walking

W czwartek 21 maja 2015 r. na terenie kąpieliska "Morskie Oko" odbyły się Mistrzostwa Wrocławia Szkół Ponadgimnazjalnych w Nordic Walking. Nasza szkoła reprezentowana przez drużynę w składzie: Bogumiła Gróbarczyk 1 SW, Roksana Wypart 1B, Daniel Dudek 1 SP, Tomasz Biały 1 SP zajęła 9 miejsce. Opiekunem naszej ekipy była pani mgr Anna Domaradzka-Żyła.

Tutaj zdjęcia