Sport w LO XI

Witamy na stronie sportowej LO XI we Wrocławiu

Po raz drugi na drugim miejscu

Drugi rok z rzędu nasza szkoła zakończyła rywalizację sportową szkół ponadgimnazjalnych na drugim miejscu. W roku szkolnym 2015/16 LO XI reprezentowane było na wszystkich zawodach organizowanych przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy. Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę na zawodach sportowych.

opis dokumentutypdata

Ranking szkoły ponadgimnazjalne

pdf23-06-2016[ Pobierz ]
96 kB
Karolina Kasperkiewicz z klasy 2 B wybrana Najlepszym Sportowcem Szkoły

Nasza lekkoatletka Karolina Kasperkiewicz z klasy 2 B, która na co dzień reprezentuje barwy klubu WLKS Wrocław i jest podopieczną trenera Kamila Kobiałki została jednogłośnie wybrana na "Najlepszego Sportowca Szkoły" w roku szkolnym 2015/16. Więcej informacji w zakładce: Sportowiec Roku.

IV Młodzieżowy Bieg Olimpijski

W sobotę 18 czerwca 2016 r. o godz. 2000  ze Stadionu Olimpijskiego ruszył IV Młodzieżowy Bieg Olimpijski. W biegu poprzedzającym IV Nocny Wrocław Półmaraton wystartowała reprezentacja naszej szkoły w składzie: Ola Aramowicz, Kasia Stasińska, Filip Sokołowski (wszyscy 1 S), Patrycja Matczak, Natalia Szablewska, Ola Stefanowicz (wszystkie 1 A), Damian Sawczyn, Krystian Wilk, Amadeusz Mayer, Marcin Cieśla, Krystian Warmuzek (wszyscy 1 P) oraz Adrian Bogus z klasy 2 SP. Uczestnicy biegu miel do pokonania trasę o długości 2,34 km. Reprezentacją opiekowała się pani Magdalena Wesołowska-Rańda.

Tutaj więcej zdjęć

Mistrzostwa Dolnego Śląska w indywidualnych konkurencjach lekkoatletycznych 2016

We wtorek 7 czerwca 2016 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w indywidualnych konkurencjach lekkoatletycznych. Nasza szkoła reprezentowana była przez 15 uczniów. Najlepiej zaprezentowała się Karolina Kasperkiewicz z klasy 2 B, która zajęła drugie miejsce na Dolnym Śląsku w skoku w dal.

Tutaj pierwszy skok Karoliny

Bardzo dobrze wypadli Piotr Szermach 1 P, który zajął czwarte miejsce w pchnięciu kulą oraz Marcin Mirzyński z 2 SW, który zajął VII miejsce w biegu na 1500 m. W najlepszej ósemce na Dolnym Śląsku znalazła się również Kasia Stasińska z klasy 1 S w rzucie oszczepem.

Tutaj próba Piotrka w szóstej kolejce - 11.32 m

Tutaj zdjęcia

Pozostali nasi reprezentanci to: Agnieszka Dobrowolska 2 a - bieg na 100 metrów, Dominika Stadnik 1 S oraz Viktoria Jędrasik 2 B - pchnięcie kulą, Aleksandra Plichta 1 S - rzut dyskiem, Konrad Brożyna 2 SW - bieg na 200 m, Jakub Grzywniak 1 P oraz Igor Adamczyk 2 SW - bieg na 400 m, Radosław Poznański 1 P - bieg na 800 m, Szymon Zaleski 1 S - rzut oszczepem, Wojciech Choina 1 S - skok w dal, Marcin Długosz 1 S - skok wzwyż. Opiekunem reprezentacji był mgr Łukasz Szwiec.

Wrocławski Dzień Sportu w Hali Stulecia

W środę 1 czerwca 2016 r. we wrocławskiej Hali Stulecia odbył się ogólnomiejski Dzień Sportu. Szkoły ponadgimnazjalne mogły wystawić swoje reprezentacje w trzech dyscyplinach: w przeciąganiu liny, w wyścigach na ergometrach wioślarskich oraz w korfballu. Nasza szkoła była reprezentowana we wszystkich konkurencjach. Najlepiej wypadliśmy w przeciąganiu liny zajmując drugie miejsce.

Tutaj oraz tutaj fragmenty filmów z przeciągania liny.

W przeciąganiu liny startowali: Paweł Arciszewski, Gracjan Urbański, Radek Poznański, Piotrek Szermach, Daniel Kilarski, Oskar Noculak (wszyscy 1 P), Konrad Brożyna 2 SW, Kasia Stasińska oraz Dominika Stadnik (obie 1 S).

Tutaj fragment wyścigu na ergometrach.

Na ergometrach wioślarskich startowali: Kamila Niemczynowska 2 A, Piotrek Szermach, Daniel Kilarski (obaj 1 P) oraz Jacek Kubsik z 2 SW

W korfballu startowali: Ola Aramowicz, Ola Plichta, Szymon Zaleski, Kuba Waszczak, Wojtek Choina (wszyscy 1 S) oraz Marcin Wrotkowski 2 SW. Reprezentacją LO XI zajmował się mgr Łukasz Szwiec.

Piłkarze piąci w Mistrzostwach Wrocławia

W dniach 22.04-28.04.2016 roku na obiektach Stadionu Olimpijskiego rozegrane zostały Mistrzostwa Wrocławia Licealiada Młodzieży w piłce nożnej chłopców. Nasza reprezentacja zajęła piąte miejsce grając w składzie: Daniel Dudek, Damian Ziarko, Piotr Szermach, Mateusz Brzęczek, Sebastian Stawiarz, Bartosz Książkowski, Jakub Kierkiewicz, Łukasz Sztylka, Michał Kuriata, Kacper Izydorczyk, Igor Adamczyk, Arkadiusz Koterba, Dawid Matuszewski, Radosław Poznański, Damian Wójcik, Jakub Grzywniak, Adam Lasota, Paweł Arciszewski. Reprezentacją opiekowali się Łukasz Szwiec oraz Wojciech Burzyński.