Sport w LO XI

Witamy na stronie sportowej LO XI we Wrocławiu

Piłkarze bez medalu

Nie udało się naszym piłkarzom halowym obronić tytułu Mistrzów Wrocławia. Ostatecznie zajęli miejsce 5/6. Więcej informacji w zakładce Zawody międzyszkolne.

Sebastian Stawiarz Mistrzem Szkoły w tenisie stołowym

W piątek 22 stycznia 2016 r. Sebastian Stawiarz z klasy 3 SP wywalczył tytuł Mistrza Szkoły w tenisie stołowym na rok szkolny 2015/16. W finale pokonał Bartosza Rybkę z klasy 2 SP 3 : 1. Obaj uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę w zawodach międzyszkolnych, które odbędą się 29 stycznia 2016 r. w II LO. Już wkrótce ukaże się sprawozdanie z całego turnieju w zakładce Mistrzostwa szkoły/Tenis stołowy.

Tutaj fragment ostatniego seta.

Dziewczyny piąte w piłce nożnej halowej

W środę 20 stycznia 2016 r. odbyły się finały Mistrzostw Wrocławia w halowej piłce nożnej. Nasza reprezentacja zajęła 5 miejsce. Więcej szczegółów w zakładce Zawody międzyszkolne.

Mistrzostwa LO XI w tenisie stołowym i szachach - ogłoszenie

W piątek 22 stycznia 2016 r. o godz. 13:30 odbędą się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Zapisy do 21 stycznia u nauczycieli WF. Dwóch najlepszych chłopców i dwie najlepsze dziewczyny będą reprezentować LO XI w zawodach międzyszkolnych w dniu 26 stycznia 2016 r. w LO II.

W czwartek 28 stycznia 2016 r. w godzinach od 9:00 do 12:00 odbędą się Mistrzostwa Szkoły w szachach. Są to eliminacje do rozgrywek międzyszkolnych, które odbędą się 16 lutego 2016 r. Zapisy u pani Anny Domaradzkiej-Żyły.

Siatkarze w półfinale strefy Wrocław-Wschód

W czwartek 5 listopada 2015 r. reprezentacja naszych siatkarzy prowadzona przez pana mgr Marcina Jarosza awansowała do półfinałów strefy Wrocław-Wschód. Tym samym nasi siatkarze uzyskali awans do walki o medale w Mistrzostwach Wrocławia.

Oto sprawozdanie z meczu pana Jarosza:

"W dniu 05.11.2015 poprowadziłem naszą szkolną reprezentację siatkarzy, którzy awansowali do półfinału. Mecz był bardzo zacięty i na wysokim poziomie. Dużo potu trzeba było wylać, aby po ostatnim gwizdku sędziego móc podnieść ręce w górę. Mecz odbył się w Lotniczych Zakładach Naukowych we Wrocławiu w ramach rozgrywek Licealiady w Siatkówce Chłopców strefy Wrocław Wschód.

Wyniki: LO XI - EZN 3-1 (25-22, 23-25, 25-18, 25-22)

Skład drużyny: 1. T. Abratkiewicz, 2. P.Kucharczyk, 3. T.Jarczak, 4. S.Zaleski, 5. M.Jurowicz, 6. Ł.Opałka, 7. J.Waszczak, 8. D.Sykut, 9. D.Gniłka, 10. A.Skibiński."

Półfinały i finały licealiady chłopców w siatkówce Strefy Wrocław-Wschód odbędą się w Liceum Ogólnokształcącym nr X we Wrocławiu.
Półfinały i finały odbędą się w innych dniach zgodnie z porządkiem gier:
13.11.2015 r. PÓŁFINAŁY
godz. 10.30 LO 10 - LO 11
godz. 11.45 LO 3 - LO 9
17.11.2015 r. FINAŁY
godz. 9.00 mecz o 3 miejsce

godz. 10.15 mecz o 1 miejsce.

Naszym siatkarzom życzymy powodzenia i mocno ściskamy kciuki za jak najlepszy wynik.

Paweł Wadas Mistrzem Europy w Brazylijskim Jiu Jitsu federacji CBJJP

Paweł Wadas z klasy 2 SW zdobył dwa medale: złoto - w kategorii Kimona (Gi) - 62 kg oraz brąz - w kategorii bez kimon (no-gi) - 62 kg podczas Mistrzostw Europy w Brazylijskim Jiu Jitsu federacji CBJJP, które odbyły się 17-18 października 2015 r. w Koszalinie. Więcej w zakładce Nasi sportowcy.