Sport w ZS 19

Witamy na stronie sportowej ZS nr 19 we Wrocławiu

Mistrzostwa Wrocławia w kręglach

Zapraszam do zapoznania się z wynikami Mistrzostw Wrocławia w kręglach, które odbyły się 28 kwietnia 2015 r. na kręgielni Sky Bowling w SkyTower Wrocław. W zawodach wzięła udział nasza reprezentacja w składzie: Roksana Fortuniak 2 B, Kinga Kalecińska, Ewa Ligocka (obie 2 SW), Jakub Kierkiewicz oraz Konrad Brożyna (obaj 1 SW). Więcej informacji w zakładce Zawody międzyszkolne.

Klasa 3 A Drużynowym Mistrzem Szkoły w wyciskaniu sztangi

Reprezentacja klasy 3 A w składzie Witalij Orikchowsky, Mateusz Świerc oraz Tomasz Pękalski obroniła tytuł Drużynowych Mistrzów Szkoły w wielokrotnym wyciskaniu 30 kilogramowej sztangi w pozycji leżącej. Podczas zawodów wszyscy uczniowie podnieśli ponad 32 tony. Zapraszam do zapoznanie się ze szczegółami zawodów, wynikami oraz zdjęciami do zakładki Mistrzostwa Szkoły/Wyciskanie sztangi.

Mistrzostwa Wrocławia w kręgle

Uwaga!!!

Poszukujemy dwie uczennice oraz dwóch uczniów do reprezentacji szkoły w Mistrzostwach Wrocławia w kręgle. Zawody odbędą się 28 kwietnia 2015 r. w kręgielni Skybowling w Sky Tower Wrocław przy ulicy Powstańców Śląskich. Chętne osoby proszone są o kontakt z nauczycielami WF do 13 kwietnia 2015 r.

II Drużynowe Mistrzostwa Szkoły w Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi Leżąc

II Drużynowe Mistrzostwa Szkoły w Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Termin: 09.04.2015 r (czwartek) godz: 1330 (7 lekcja).

Miejsce: mała sala gimnastyczna.

Ciężar: 30 kg.

Regulamin zawodów:

1. W zawodach biorą udział trzyosobowe reprezentacje klas (maksymalnie 2 drużyny z jednej klasy).
  2. Zapisy do środy 8 kwietnia u panów Łukasza Szwieca lub Tomasza Jęsiaka (należy podać nazwiska reprezentantów oraz kolejność wyciskania).
  3. Aby powtórzenie było zaliczone sztanga musi mieć kontakt z klatką piersiową, a następnie musi być pełen wyprost ramion.
  4. Dopuszczalne są przerwy w wyciskaniu pod warunkiem, że sztanga będzie w górze (na wyprostowanych ramionach) i taka przerwa nie może trwać więcej niż 3 sekundy.
  5. W zawodach zwycięży klasa, której suma wyników trzech zawodników będzie największa.
  6. Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna, w której zwycięży uczeń z największą ilością powtórzeń.
  7. Przed zawodami odbędzie się losowanie kolejności wyciskania pierwszych zawodników z klas (zawody zaczynają zawodnicy z numerem 1 w zgłoszeniach z danych klas, a kończą zawodnicy z numerem 3).

I Turniej Piłki Siatkowej dla szkół gimnazjalnych

W środę 11 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się "I Turniej Piłki Siatkowej" dla szkół  gimnazjalnych.  Mieliśmy przyjemność gościć reprezentacje uczniów z  Gimnazjum nr 13 oraz Gimnazjum nr 19. Trzecim zespołem biorącym udział w turnieju była reprezentacja XI LO złożona z uczniów klas pierwszych i drugich.

Tutaj zdjęcia

Najlepszą drużyną I Turnieju Piłki Siatkowej okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 13, która za zwycięstwo otrzymała pamiątkowy puchar. Drugie miejsce przypadło Gimnazjum nr 19. Wprawdzie mecz między LO XI, a Gimnazjum nr 19 zakończył się zwycięstwem naszej drużyny, ale udział naszego zespołu w turnieju był wyłącznie honorowy.

Wyniki meczów :

Gimnazjum 13 - Gimnazjum 19

2-0 (25:9, 25:15),

LO XI - Gimnazjum 13

0-2 (21:25, 23:25),

LO Xl - Gimnazjum 19

2-0 (25:17, 25:19).

Patronat nad turniejem zorganizowanym przez pana mgr Marcina Jarosza objął Dyrektor LO XI pan Wiesław Filipiak.

W reprezentacji szkoły wystąpili uczniowie:

1 SP: Daniel Dudek, Łukasz Iwaszków, Damian Rosłaniec.

2 SW: Łukasz Wiech, Tobiasz Jarczak, Paweł Kucharczyk, Rafał Potocki.

Turniej sędziował uczeń klasy 2 SW: Piotr Kucharczyk.

Dziewczyny grały w piłkę ręczną

Nasze dziewczęta brały udział w V Turnieju Piłki Ręcznej zorganizowanym przez IX LO oraz w licealiadzie w piłce ręcznej. Więcej szczegółów w zakładce Zawody międzyszkolne.