Dla gimnazjalistów

MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA
organizujemy zbiórkę zniczy
na polskie cmentarze na Ukrainie i Wileńszczyznie
Zapłoną one na narodowych nekropoliach

na Rossie w Wilnie i Łyczakowie we Lwowie,
ale również na 54 polskich cmentarzach na Ukrainie.

Zbiórkę będziemy prowadzić do końca tygodnia.

Znicze można przynieść do p.psychologa.

Centrum Pracy Socjalnej i Rodziny zaprasza na spotkania edukacyjne dla rodziców dzieci w wieku 0-18 lat

Spotkania prowadzą psycholodzy Beata Mytych-Madej i Ewelina Półtorak.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o umawianie się na obowiązkową, indywidualną konsultację, przed rozpoczęciem spotkań w poniedziałki pod numerem: 71 7823508 (Beata Mytych-Madej)

Spotkania edukacyjne odbywać się będą w okresie od 3.11.2014 do 8.12.22014, w poniedziałki, od godziny 9.00 do 12.00, w Nadodrzańskim Centrum Wsparcia, ul. Rydygiera 43 a.

Tematy spotkań: Rozwój psychiczny dzieci, różnice w wychowaniu chłopców i dziewcząt, relacje między rodzeństwem.

Kontakt:
Ewelina Półtorak
konsultant psycholog
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Centrum Pracy Socjalnej i Rodziny
ul. Dąbrowskiego 11/2

SZKOLNE KOŁO PIERWSZEJ POMOCY

W poniedziałek /20 października/ na długiej przerwie w auli odbędzie się SPOTKANIE ORGANIZACYJNE SZKOLNEGO KOŁA PIERWSZEJ POMOCY. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam..

Nauczyciel EDB – Andrzej Żabierek.

Zajęcia w ramach Programu GLOBE

Zapraszam do udziału w zajęciach meteorologicznych i hydrologicznych Programu GLOBE. Spotkanie dla chętnych w czwartek 25.09.2014r. na długiej przerwie w sali 11.

M. Poprawska-Lech

Studium Talent 2014/2015

Politechnika Wrocławska kontynuuje pracę w ramach Studium TALENT.

Zebrania organizacyjne we Wrocławiu dla wszystkich zainteresowanych uczniów odbędą się: 07 października 2014  (wtorek)
w auli Politechniki Wrocławskiej, Wrocław, Wybrzeże Wyspiańskiego 27  (Gmach Główny)

Matematyka – godz. 1630                      Fizyka – godz. 1730

Program stypendialny „Świat dla Młodych”

"Centrum Lokalizacji C&M od kilkunastu lat zajmuje się lokalizacją oprogramowania komputerowego oraz zaawansowanymi tłumaczeniami technicznymi.
(...)
W roku 2011 uruchomiliśmy program stypendialny „Świat dla Młodych” skierowany do szczególnie uzdolnionych i aktywnych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Z racji naszej specjalizacji uważamy, że nasza oferta powinna dotrzeć do osób wykazujących szczególne zdolności z zakresu języków obcych."
(...)
Termin składania wniosków mija 31 października 2014 roku.

Dodatkowe informacje TUTAJ oraz u p.psychologa

Program "Szlachetna paczka"

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Taka pomoc podkreśla godność obdarowanych. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że nie są same. Przez ostatnie 12 lat projekt zataczał coraz szersze kręgi, włączając w pomoc coraz większą liczbę Darczyńców i Wolontariuszy. Najważniejsze w SZLACHETNEJ PACZCE jest jednak spotkanie z prawdziwie potrzebującym.

Szczegółowe informacje o projekcie

Komunikat dyrektora CKE z 29 sierpnia 2014 r.

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 29 sierpnia 2014 r.w sprawie sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania w roku szkolnym 2014/2015 egzaminu maturalnego do potrzeb absolwentów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym

Szczegółowe informacje TUTAJ

Upływa termin składania wniosków

Stypendia szkolne

"W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 WNIOSKI O STYPENDIUM SZKOLNE NALEŻY SKŁADAĆ do Działu Projektów Edukacyjnych przy ul. Zapolskiej 4, piętro V, pokój nr 526 A (wejście możliwe tylko klatką schodową od ul. Bogusławskiego 6) w terminie do 15 września 2014r.

Wycieczka do Londynu

Istnieje możliwość zorganizowania wycieczki do Londynu. Czas trwania - 6 dni. Koszt 1100 zl.

Informacji udzielają: Prof. J. Mikluszka oraz Prof. M.Dąbrowska.