Zespół Szkół nr 19
we Wrocławiu
PolskaEnglish
Menu
Dla gimnazjalistów
60 lecie LOXI
Kalendarz szkolny

Aktualności / komunikaty

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów gimnazjum oraz liceum odbędzie się w czwartek 1 września 2016 r. o godz. 900 na szkolnym boisku.

 

Przypominamy o strojach galowych!

 

Po uroczystym apelu uczniowie gimnazjum oraz liceum udają się na spotkanie z wychowawcami.

 

 Uwaga uczniowie klas pierwszych liceum ogólnokształcącego! 

 

Po spotkaniu z wychowawcami uczniowie klas pierwszych liceum będą pisali test z języka angielskiego (przypominamy o długopisach).

 

Kiermasz podręczników

Informujemy, że od 1 września 2016 r. uczniowie będą mieli możliwość odsprzedawania swoich podręczników. Na szkolnym holu będą przygotowane stoły, na których uczniowie będą mogli wystawić na sprzedaż swoje podręczniki.

 

 

Informujemy, że szkoła daje możliwość i miejsce wystawienia podręczników na sprzedaż, natomiast uczniowie sprzedają książki we własnym zakresie. 

Konkurs "1050 rocznica powstania państwa polskiego i chrztu Polski" - wyniki

Znamy już laureatów konkursu "1050 rocznica powstania państwa polskiego i chrztu Polski"

 

9 czerwca odbyła się I część konkursu historycznego dotyczącego dziejów państw polskiego od jego początków po współczesność, wzięło w niej udział 20. uczniów, wśród nich najlepszymi historykami okazali się:

I m.  -  Kacper Antos  kl.1p

II m.  - Kacper Izydorczyk  kl.1p

III m. -  Mikołaj Kalski  kl.2sp

IV m. -  Błażej Matys  kl.2sp

V m. -  Piotr Szermach kl.1p

 

Gratulujemy zwycięzcom !

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w II części we wrześniu.

Jarmark domnikański i akcja na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

JARMARK DOMINIKAŃSKI BŁ. CZESŁAWA odbędzie się w niedzielę 19 czerwca. Motywem przewodnim będzie obchodzona 800. rocznica założenia Zakonu Kaznodziejskiego (Dominikanów), którą w tym roku obchodzimy.

Pieniądze zaś zbieramy na potrzeby FUNDACJI WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI.

Zapraszamy Was zatem na Plac Dominikański 2, 19 czerwca, od godz. 9:30 do 23:30.

Do zobaczenia!

http://jarmarkwroclaw.weebly.com/aktualno347ci

 

Stypendia pomostowe dla maturzystów.

Witam

Informuję, że Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości przy wsparciu Agencji Nieruchomości Rolnych kontynuuje realizację programu XV edycji "Stypendia Pomostowe" 

opis dokumentutypdata

Stypendia pomostowe

pdf12-05-2016[ Pobierz ]
1 066 kB
Konkurs „Mistrz krzyżówek genetycznych”

W kwietniu 2016r.odbyła się  II część konkursu genetycznego dla klas pierwszych. W części pierwszej brali udział wszyscy chętni uczniowie, w sumie 20 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 8 uczniów. Oto oni:

- z klasy Ia: Klaudia Ochędzan, Maria Uryga, Ewa Hajdaniuk i Kinga Rychlińska

- z klasy Ip: Kuba Grzywniak

- z klasy Is: Paulina Wiśniewska, Rodwald Samuel ,Julia Świąder

Zwycięzcami konkursu zostały Maria Uryga i Paulina Wiśniewska, które otrzymały jednakową liczbę punktów.

GRATULUJEMY

Wystawa Katyńska w naszej szkole

W dniach 10-22 kwietnia gościła w naszej szkole Wystawa Katyńska przygotowana przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich, wystawa, która od ponad pięciu lat odwiedza dolnośląskie szkoły.

Jej otwarcie miało charakter szczególnie uroczysty, ponieważ uczestniczyli w nim wyjątkowi goście – pan Jacek Libicki – prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich oraz pani Wiesława Wadowska – kustosz Izby Pamięci Sybiraków i Rodzin Katyńskich przy kościele MBP na ulicy Wittiga.

W tematykę Wystawy wprowadził nas film dokumentalny pt. „Zbrodnia Katyńska” odnoszący się do wojennych losów Polaków w ZSRR, do polityki Stalina, a wreszcie do samego mordu dokonanego na polskiej inteligencji.

Najważniejszą częścią otwarcia było wystąpienie p. Libickiego, który podzielił się osobistymi refleksjami związanymi ze zbrodnią katyńską. Wspominał swojego ojca - Tadeusza Libickiego, który był profesorem ekonomii na Uniwersytecie Poznańskim, a jako oficer rezerwy został w sierpniu 1939 roku zmobilizowany. Po klęsce kampanii wrześniowej znalazł się w niewoli radzieckiej, z której do rodziny dotarł tylko jeden jego list, a po odkryciu zbrodni przez Niemców w 1943 roku jego nazwisko znalazło się na liście katyńskiej.

Pan Libicki opowiedział także o swoich perypetiach, kiedy po maturze chciał dostać się na studia geologiczne, ale ze względu na swoje niewłaściwe pochodzenie został określony jako „element klasowo obcy i nieprzychylny ustrojowi”, co na pewien czas uniemożliwiło mu studiowanie.

Na zakończenie uroczystości uczciliśmy pamięć pomordowanych minutą ciszy, uroczystość i sama wystawa stały się dla nas inspiracją do wielu przemyśleń.

Dziękujemy za jej przygotowanie.

 

FOTORELACJA

Tropiciel - Przygodowy rajd na orientację - 28.05. 2016

TROPICIEL - Przygodowy rajd na orientację - czyli mapa, kompas i przygoda. Lasy, pola, wioski, zadania do wykonania, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, punkty kontrolne do odnalezienia, sprawdzenie hartu ducha oraz swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół....
Tu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje: http://tropiciel.org/idea.php

IV Dzień Zdrowia we Wrocławiu

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, program “Miasto w formie” już po raz czwarty organizuje Dzień Zdrowia we Wrocławiu z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Impreza odbędzie się 9 kwietnia 2016 r. w godz. 11.00 - 19.00 w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. 
Podczas tego wydarzenia mieszkańcy Wrocławia mogą skorzystać z licznych atrakcji, m.in: bezpłatnych konsultacji specjalistów, badań profilaktycznych, zajęć fitness oraz konkursów i niespodzianek dla dzieci.

Dodatkowe informacje TU

Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

Nową, ale ważną tradycją naszej szkoły są obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych. W tym roku na spotkaniu 12 marca 2016 r. gościliśmy z tej okazji p. Dominikę Arendt – Wichtten z Wrocławskiej Inicjatywy Historycznej oraz dziennikarza p. Krzysztofa Kunerta, którzy w bardzo ciekawy i dynamiczny sposób przedstawili nam postać Jerzego Woźniaka – żołnierza wyklętego, który swoje powojenne losy związał z Wrocławiem.

Jerzy Woźniak po wielu politycznych perturbacjach ukończył we Wrocławiu, rozpoczęte w Wielkiej Brytanii studia medyczne, był uznanym lekarzem, a w latach 80. wspierał antykomunistyczną opozycję. Za swoją AK owską i WiN owską działalność został po II wojnie skazany na karę śmierci, cudem ocalony przez całe niemal życie nosił piętno wroga systemu – miedzy innymi nie mógł podjąć pracy naukowej, a także odsuwano go od pełnienia wszelkich stanowisk. W swoim środowisku był niezwykle ceniony jako lekarz, społecznik, wielki patriota i człowiek prawy, wszyscy, którzy go znali, podkreślali jego skromność. Obecnie czynione są starania, aby jedna z wrocławskich ulic (albo rondo) nosiła jego imię.

Nasi goście w swojej prelekcji wykorzystali fragmenty multimedialnej wystawy przygotowanej przez Ośrodek Pamięć i Przyszłość pt. „Jerzy Woźniak. Człowiek do zadań specjalnych.” Zachęcamy do jej obejrzenia – www.jerzywozniak.pl

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )