Dla gimnazjalistów

Aktualności / komunikaty

Konsultacje 13 maja

Konsultacje dla rodziców uczniów klas I i II

odbędą się 13 maja (środa) w godzinach od 17 do 18.30.

Trapez

Dla pasjonatów matematyki dostępny jest nowy tygodnik (wydanie internetowe) p.t. "Trapez". Jest to autorska propozycja Jaroslawa Wroblewskiego dostepna tutaj: http://www.math.uni.wroc.pl/~jwr/trapez/

Trapez jest skierowany do pasjonatow matematyki na kazdym poziomie.

Zawiera ciekawe zadania z rozwiązaniami, łamigłowki liczbowe oraz zadania konkursowe wysylane za pomocą facebooka. W tym celu trzeba polubic profil IM UWr https://www.facebook.com/IMUWr Co tydzien przewidziano atrakcyjne nagrody dla rozwiazujacych.

DRZWI OTWARTE NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Serdecznie zapraszamy maturzystów, rodziców i nauczycieli na kolejne Drzwi Otwarte,

które odbędą się dnia 11 kwietnia 2015 r.

w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu przy ul. Robotniczej 70 B.

Plan Drzwi Otwartych:

13.00 – 13.45 – Wernisaż wystawy studentki Studiów Podyplomowych Wnętrza i Design - Kamili Bączek pod opieką wykładowcy rysunku i malarstwa mgr Katarzyny Kulpy (sala nr 05).

13.45 – 14.00 – Zwiedzanie uczelni.

14.00 – 14.20 – Prezentacja Uczelni (sala nr 05).

14.20 – 14.40 – Spotkanie z Dziekanem Wydziału (sala nr 05).

Serdecznie zapraszamy.

Święto Żołnierzy Wyklętych

Tradycyjnie już, bo po raz piąty, uczciliśmy w naszej szkole Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji odbyły się dwa spotkania (26 lutego i 31 marca) z Panią Cecylią Biegańską z Fundacji Pro Homini, która opowiadała nam o życiu i wojennej działalności swojej rodziny, której wszyscy dorośli członkowie należeli do Armii Krajowej i zaangażowani byli w prace wywiadu. W trakcie drugiego spotkania mogliśmy poznać powojenne losy pani Biegańskiej i jej bliskich. Jak się okazało bardzo poważnie zaważyła na nich przynależność do AK, która z jednej strony ukształtowała i zahartowała młode charaktery, ale z drugiej stała się powodem wielu życiowych trudów w komunistycznej Polsce, a nawet rodzinnych tragedii.

Zdjęcia ze spotkania TUTAJ

Akcja zbierania zabawek

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zechciały uczestniczyć w akcji zbierania zabawek dla dzieci z Kliniki.

Jest tego całkiem sporo i niebawem zabawki zostaną przekazane do szpitala :)

Krzysztof Wrona

psycholog