Dla gimnazjalistów
60 lecie LOXI

Aktualności / komunikaty

Tropiciel - Przygodowy rajd na orientację - 28.05. 2016

TROPICIEL - Przygodowy rajd na orientację - czyli mapa, kompas i przygoda. Lasy, pola, wioski, zadania do wykonania, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, punkty kontrolne do odnalezienia, sprawdzenie hartu ducha oraz swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół....
Tu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje: http://tropiciel.org/idea.php

IV Dzień Zdrowia we Wrocławiu

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, program “Miasto w formie” już po raz czwarty organizuje Dzień Zdrowia we Wrocławiu z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Impreza odbędzie się 9 kwietnia 2016 r. w godz. 11.00 - 19.00 w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu.
Podczas tego wydarzenia mieszkańcy Wrocławia mogą skorzystać z licznych atrakcji, m.in: bezpłatnych konsultacji specjalistów, badań profilaktycznych, zajęć fitness oraz konkursów i niespodzianek dla dzieci.

Dodatkowe informacje TU

Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

Nową, ale ważną tradycją naszej szkoły są obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych. W tym roku na spotkaniu 12 marca 2016 r. gościliśmy z tej okazji p. Dominikę Arendt – Wichtten z Wrocławskiej Inicjatywy Historycznej oraz dziennikarza p. Krzysztofa Kunerta, którzy w bardzo ciekawy i dynamiczny sposób przedstawili nam postać Jerzego Woźniaka – żołnierza wyklętego, który swoje powojenne losy związał z Wrocławiem.

Jerzy Woźniak po wielu politycznych perturbacjach ukończył we Wrocławiu, rozpoczęte w Wielkiej Brytanii studia medyczne, był uznanym lekarzem, a w latach 80. wspierał antykomunistyczną opozycję. Za swoją AK owską i WiN owską działalność został po II wojnie skazany na karę śmierci, cudem ocalony przez całe niemal życie nosił piętno wroga systemu – miedzy innymi nie mógł podjąć pracy naukowej, a także odsuwano go od pełnienia wszelkich stanowisk. W swoim środowisku był niezwykle ceniony jako lekarz, społecznik, wielki patriota i człowiek prawy, wszyscy, którzy go znali, podkreślali jego skromność. Obecnie czynione są starania, aby jedna z wrocławskich ulic (albo rondo) nosiła jego imię.

Nasi goście w swojej prelekcji wykorzystali fragmenty multimedialnej wystawy przygotowanej przez Ośrodek Pamięć i Przyszłość pt. „Jerzy Woźniak. Człowiek do zadań specjalnych.” Zachęcamy do jej obejrzenia – www.jerzywozniak.pl

PiDay 2016 - Dzień liczby pi

14 marca 2016 r. klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w konkursie zorganizowanym z okazji Dnia liczby pi (PiDay  obchodzony jest na świecie 14 marca). W konkursie tym zwyciężyła klasa II SP.

Gratulujemy!!!

Filmowanie w LO XI

17-18 marca 2016r. gościliśmy w naszej szkole profesjonalną ekipę filmową White Night Films Limited  z Londynu, która nakręciła materiał do filmu o naszym zwycięskim  projekcie eTwinning  ‘Mirror, Mirror…’

Producenci: Oliver Gray  i Joe Wihl, filmowali uczniów w czasie pracy nad projektem oraz podczas wywiadów. Uczniowie klas  2B i 3R3 mieli także okazję sprawdzić swój angielski w komunikacji z native speaker’ami. Było to niezwykłe przeżycie.

Film zobaczymy już 18 kwietnia na ceremonii rozdania nagród w Brukseli.

Migawki z filmowania tutaj

IV Turniej Scrabble - wyniki

11 marca 2016r. po raz czwarty w LO XI odbył się turniej skrablowy. W turnieju wzięło udział 22 zawodników (uczniowie LO XI, G 12 i G 13).

Szczegółowa relacja TU

Dzień Żołnierzy Niezłomnych, Zapomnianych, Wyklętych

Dzień Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole

Dnia 10 marca (czwartek) na 6 godz. lekcyjnej 1245-1330 odbędzie się w Auli spotkanie dla upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych, podczas którego będzie miała miejsce prelekcja i pokaz filmu o Jerzym Woźniaku wyklętym

mieszkającym i działającym we Wrocławiu. Osoby chętne do udziału w spotkaniu proszę o zgłoszenie się (wtorek, środa)

do gab. 9.

K. Szczepankiewicz

Wigilia dla zwierząt 2015-podziękowanie

DZIĘKUJEMY

wszystkim, którzy pomogli w akcji zbierania pieniędzy, karmy i innych rzeczy potrzebnych schronisku dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu przy ul. Ślazowej. W tym roku zebraliśmy 1600 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Ligi Ochrony Przyrody i zostaną przeznaczone na zakup lekarstw dla zwierząt przebywających w schronisku. Mam nadzieję, że w ten sposób ocalimy zdrowie a może i życie niejednego psiaka czy kota.

nauczyciele biologii

Pani Magdalena Wesołowska-Rańda Belfrem Roku 2015

We wtorek 16 lutego 2016 r. na corocznym spotkaniu członków Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego Przewodniczący WSZS Bohdan Aniszczyk ogłosił oficjalne wyniki plebiscytu na BELFRA ROKU 2015. Kapituła Plebiscytu składająca się z laureatów poprzednich edycji przyznała tytuł Belfra Roku 2015 pani Magdalenie Wesołowskiej-Rańdzie. Pani Magdalena jest drugim nauczycielem z naszego grona wyróżnionym w tym Plebiscycie. W roku 2006 tytuł Belfra Roku otrzymał pan Wojciech Burzyński. Teraz oboje będą zasiadać w Kapitule Plebiscytu.

"Wyróżnienia w postaci okolicznościowych dyplomów, Oskarów i statuetki wręczali  Dyrektor Departamentu Edukacji UM Jarosław Deleweski, Prorektor AWF Andrzej Rokita i Przewodniczący WSZS Bohdan Aniszczyk, którzy pogratulowali wyróżnionym i życzyli dalszych sukcesów w pracy zawodowej."

Tutaj szczegółowy opis oraz zdjęcia

V Mistrzostwa Dolnego Śląska w SUDOKU

Zapraszamy do udziału w V Mistrzostwach Dolnego Śląska w SUDOKU. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele matematyki do 26 lutego 2016.

Eliminacje szkolne dla uczniów odbędą się 10.III.2016

Ogłoszenie listy finalistów: 26.III.2016

Eliminacje last-minute dla dorosłych: 2.IV.2016, godz. 8:30 – Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, sala 10ABCD

Finał dolnośląski 2.IV.2016, godz. 10:00 – Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, sala 10ABCD