Dla gimnazjalistów
60 lecie LOXI

Aktualności / komunikaty

Mistrzynie Olimpijskie odwiedziły naszą szkołę

W środę 21 września 2016 r. na zaproszenie Dyrektor ZS nr 19 pani Magdaleny Wesołowskiej-Rańdy szkołę odwiedziły Mistrzynie Olimpijskie z Rio de Janerio. Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz Natalia Madaj to złote medalistki w wioślarskiej dwójce podwójnej kobiet. W spotkaniu wziął również udział srebrny medalista z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, wioślarz pan Paweł Rańda.

Tutaj zdjęcia ze spotkania

Sprawozdanie ze spotkania z Mistrzyniami Olimpijskimi

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego The World Games 2016/2017

W czwartek 15 września 2016 r. na Stadionie Olimpijskim odbyła się inauguracja sportowego roku szkolnego 2016/2017. Tegoroczny rok szkolny nosi nazwę "The World Games 2017" ze względu na to, że poprzedza wielkie wydarzenie sportowe jakie odbędzie się we Wrocławiu w 2017 roku, czyli Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games.

Podczas uroczystości zostały także podsumowane wyniki współzawodnictwa sportowego za zeszły rok szkolny. W Rankingu Współzawodnictwa Sportowego w 10 najlepszych startach nasza szkoła zajęła VII miejsce z 861 punktami, natomiast w kategorii "Najaktywniejszych" zajęliśmy II miejsce we Wrocławiu z 1654 punktami.

Msza Święta w intencji Ojczyzny 2016

W sobotę 3 września 2016 r. o godz. 1100 w Sanktuarium Golgoty Wschodu we Wrocławiu przy ul. Wittiga 10 odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny w ceremoniale wojskowym, której przewodniczył proboszcz parafii ojciec Damian Simonicz. W uroczystości wzięły udział delegacje naszej szkoły. Pod opieką pana Wojciecha Burzyńskiego naszą szkołę reprezentowały Poczty Sztandarowe Gimnazjum 20 oraz ZS nr 19.

"Jak co roku, uroczystość zgromadziła  przedstawicieli dolnośląskich organizacji kombatanckich zrzeszonych w Sanktuarium, członków Związku Sybiraku, Rodzin Katyńskich, Batalionów Chłopskich, Armii Krajowej, Jaworzniaków, dyrektorów szkół i nauczycieli. Wśród uczestników mszy św. obecni byli: przedstawiciel Marszałka Województwa - p. Paweł Aszkiełowicz, Prezes Rodziny „Rodła”- p. Tadeusz Szczyrbak, przedstawiciel Ośrodka Pamięć i Przyszłość - p. Juliusz Woźny. Szczególnie cieszy obecność harcerzy z Hufca Wrocław Wschód i Hufca Czernica oraz licznych pocztów sztandarowych szkół: SP 61, SP 73, SP 91, ZS 9, ZS 19, Gimnazjum nr 19, Gimnazjum nr 20, Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru z Kobierzyc."

Cytowany tekst i zdjęcia ze strony: http://pamiecsybiru.wroclaw.pl/index.php?spid=2&news=278

Bufet szkolny

Bufet Szkolny

zaprasza

od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00

już czynne!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów gimnazjum oraz liceum odbędzie się w czwartek 1 września 2016 r. o godz. 900 na szkolnym boisku.

Przypominamy o strojach galowych!

Po uroczystym apelu uczniowie gimnazjum oraz liceum udają się na spotkanie z wychowawcami.

Uwaga uczniowie klas pierwszych liceum ogólnokształcącego!

Po spotkaniu z wychowawcami uczniowie klas pierwszych liceum będą pisali test z języka angielskiego (przypominamy o długopisach).

Kiermasz podręczników

Informujemy, że od 1 września 2016 r. uczniowie będą mieli możliwość odsprzedawania swoich podręczników. Na szkolnym holu będą przygotowane stoły, na których uczniowie będą mogli wystawić na sprzedaż swoje podręczniki.

Informujemy, że szkoła daje możliwość i miejsce wystawienia podręczników na sprzedaż, natomiast uczniowie sprzedają książki we własnym zakresie.

Konkurs "1050 rocznica powstania państwa polskiego i chrztu Polski" - wyniki

Znamy już laureatów konkursu "1050 rocznica powstania państwa polskiego i chrztu Polski"

9 czerwca odbyła się I część konkursu historycznego dotyczącego dziejów państw polskiego od jego początków po współczesność, wzięło w niej udział 20. uczniów, wśród nich najlepszymi historykami okazali się:

I m.  -  Kacper Antos  kl.1p

II m.  - Kacper Izydorczyk  kl.1p

III m. -  Mikołaj Kalski  kl.2sp

IV m. -  Błażej Matys  kl.2sp

V m. -  Piotr Szermach kl.1p

Gratulujemy zwycięzcom !

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w II części we wrześniu.

Jarmark domnikański i akcja na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

JARMARK DOMINIKAŃSKI BŁ. CZESŁAWA odbędzie się w niedzielę 19 czerwca. Motywem przewodnim będzie obchodzona 800. rocznica założenia Zakonu Kaznodziejskiego (Dominikanów), którą w tym roku obchodzimy.

Pieniądze zaś zbieramy na potrzeby FUNDACJI WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI.

Zapraszamy Was zatem na Plac Dominikański 2, 19 czerwca, od godz. 9:30 do 23:30.

Do zobaczenia!

Stypendia pomostowe dla maturzystów.

Witam

Informuję, że Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości przy wsparciu Agencji Nieruchomości Rolnych kontynuuje realizację programu XV edycji "Stypendia Pomostowe"

opis dokumentutypdata

Stypendia pomostowe

pdf12-05-2016[ Pobierz ]
1 066 kB
Konkurs „Mistrz krzyżówek genetycznych”

W kwietniu 2016r.odbyła się  II część konkursu genetycznego dla klas pierwszych. W części pierwszej brali udział wszyscy chętni uczniowie, w sumie 20 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 8 uczniów. Oto oni:

- z klasy Ia: Klaudia Ochędzan, Maria Uryga, Ewa Hajdaniuk i Kinga Rychlińska

- z klasy Ip: Kuba Grzywniak

- z klasy Is: Paulina Wiśniewska, Rodwald Samuel ,Julia Świąder

Zwycięzcami konkursu zostały Maria Uryga i Paulina Wiśniewska, które otrzymały jednakową liczbę punktów.

GRATULUJEMY