Zespół Szkół nr 19
we Wrocławiu
PolskaEnglish
Menu
Dla gimnazjalistów
60 lecie LOXI
Kalendarz szkolny

Aktualności / komunikaty

Konkurs "1050 rocznica powstania państwa polskiego i chrztu Polski" - wyniki

Znamy już laureatów konkursu "1050 rocznica powstania państwa polskiego i chrztu Polski"

 

9 czerwca odbyła się I część konkursu historycznego dotyczącego dziejów państw polskiego od jego początków po współczesność, wzięło w niej udział 20. uczniów, wśród nich najlepszymi historykami okazali się:

I m.  -  Kacper Antos  kl.1p

II m.  - Kacper Izydorczyk  kl.1p

III m. -  Mikołaj Kalski  kl.2sp

IV m. -  Błażej Matys  kl.2sp

V m. -  Piotr Szermach kl.1p

 

Gratulujemy zwycięzcom !

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w II części we wrześniu.

Jarmark domnikański i akcja na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

JARMARK DOMINIKAŃSKI BŁ. CZESŁAWA odbędzie się w niedzielę 19 czerwca. Motywem przewodnim będzie obchodzona 800. rocznica założenia Zakonu Kaznodziejskiego (Dominikanów), którą w tym roku obchodzimy.

Pieniądze zaś zbieramy na potrzeby FUNDACJI WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI.

Zapraszamy Was zatem na Plac Dominikański 2, 19 czerwca, od godz. 9:30 do 23:30.

Do zobaczenia!

http://jarmarkwroclaw.weebly.com/aktualno347ci

 

Stypendia pomostowe dla maturzystów.

Witam

Informuję, że Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości przy wsparciu Agencji Nieruchomości Rolnych kontynuuje realizację programu XV edycji "Stypendia Pomostowe" 

opis dokumentutypdata

Stypendia pomostowe

pdf12-05-2016[ Pobierz ]
1 066 kB
Konkurs „Mistrz krzyżówek genetycznych”

W kwietniu 2016r.odbyła się  II część konkursu genetycznego dla klas pierwszych. W części pierwszej brali udział wszyscy chętni uczniowie, w sumie 20 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 8 uczniów. Oto oni:

- z klasy Ia: Klaudia Ochędzan, Maria Uryga, Ewa Hajdaniuk i Kinga Rychlińska

- z klasy Ip: Kuba Grzywniak

- z klasy Is: Paulina Wiśniewska, Rodwald Samuel ,Julia Świąder

Zwycięzcami konkursu zostały Maria Uryga i Paulina Wiśniewska, które otrzymały jednakową liczbę punktów.

GRATULUJEMY

Wystawa Katyńska w naszej szkole

W dniach 10-22 kwietnia gościła w naszej szkole Wystawa Katyńska przygotowana przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich, wystawa, która od ponad pięciu lat odwiedza dolnośląskie szkoły.

Jej otwarcie miało charakter szczególnie uroczysty, ponieważ uczestniczyli w nim wyjątkowi goście – pan Jacek Libicki – prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich oraz pani Wiesława Wadowska – kustosz Izby Pamięci Sybiraków i Rodzin Katyńskich przy kościele MBP na ulicy Wittiga.

W tematykę Wystawy wprowadził nas film dokumentalny pt. „Zbrodnia Katyńska” odnoszący się do wojennych losów Polaków w ZSRR, do polityki Stalina, a wreszcie do samego mordu dokonanego na polskiej inteligencji.

Najważniejszą częścią otwarcia było wystąpienie p. Libickiego, który podzielił się osobistymi refleksjami związanymi ze zbrodnią katyńską. Wspominał swojego ojca - Tadeusza Libickiego, który był profesorem ekonomii na Uniwersytecie Poznańskim, a jako oficer rezerwy został w sierpniu 1939 roku zmobilizowany. Po klęsce kampanii wrześniowej znalazł się w niewoli radzieckiej, z której do rodziny dotarł tylko jeden jego list, a po odkryciu zbrodni przez Niemców w 1943 roku jego nazwisko znalazło się na liście katyńskiej.

Pan Libicki opowiedział także o swoich perypetiach, kiedy po maturze chciał dostać się na studia geologiczne, ale ze względu na swoje niewłaściwe pochodzenie został określony jako „element klasowo obcy i nieprzychylny ustrojowi”, co na pewien czas uniemożliwiło mu studiowanie.

Na zakończenie uroczystości uczciliśmy pamięć pomordowanych minutą ciszy, uroczystość i sama wystawa stały się dla nas inspiracją do wielu przemyśleń.

Dziękujemy za jej przygotowanie.

 

FOTORELACJA

Tropiciel - Przygodowy rajd na orientację - 28.05. 2016

TROPICIEL - Przygodowy rajd na orientację - czyli mapa, kompas i przygoda. Lasy, pola, wioski, zadania do wykonania, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, punkty kontrolne do odnalezienia, sprawdzenie hartu ducha oraz swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół....
Tu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje: http://tropiciel.org/idea.php

IV Dzień Zdrowia we Wrocławiu

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, program “Miasto w formie” już po raz czwarty organizuje Dzień Zdrowia we Wrocławiu z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Impreza odbędzie się 9 kwietnia 2016 r. w godz. 11.00 - 19.00 w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. 
Podczas tego wydarzenia mieszkańcy Wrocławia mogą skorzystać z licznych atrakcji, m.in: bezpłatnych konsultacji specjalistów, badań profilaktycznych, zajęć fitness oraz konkursów i niespodzianek dla dzieci.

Dodatkowe informacje TU

Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

Nową, ale ważną tradycją naszej szkoły są obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych. W tym roku na spotkaniu 12 marca 2016 r. gościliśmy z tej okazji p. Dominikę Arendt – Wichtten z Wrocławskiej Inicjatywy Historycznej oraz dziennikarza p. Krzysztofa Kunerta, którzy w bardzo ciekawy i dynamiczny sposób przedstawili nam postać Jerzego Woźniaka – żołnierza wyklętego, który swoje powojenne losy związał z Wrocławiem.

Jerzy Woźniak po wielu politycznych perturbacjach ukończył we Wrocławiu, rozpoczęte w Wielkiej Brytanii studia medyczne, był uznanym lekarzem, a w latach 80. wspierał antykomunistyczną opozycję. Za swoją AK owską i WiN owską działalność został po II wojnie skazany na karę śmierci, cudem ocalony przez całe niemal życie nosił piętno wroga systemu – miedzy innymi nie mógł podjąć pracy naukowej, a także odsuwano go od pełnienia wszelkich stanowisk. W swoim środowisku był niezwykle ceniony jako lekarz, społecznik, wielki patriota i człowiek prawy, wszyscy, którzy go znali, podkreślali jego skromność. Obecnie czynione są starania, aby jedna z wrocławskich ulic (albo rondo) nosiła jego imię.

Nasi goście w swojej prelekcji wykorzystali fragmenty multimedialnej wystawy przygotowanej przez Ośrodek Pamięć i Przyszłość pt. „Jerzy Woźniak. Człowiek do zadań specjalnych.” Zachęcamy do jej obejrzenia – www.jerzywozniak.pl

 

 

PiDay 2016 - Dzień liczby pi

14 marca 2016 r. klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w konkursie zorganizowanym z okazji Dnia liczby pi (PiDay  obchodzony jest na świecie 14 marca). W konkursie tym zwyciężyła klasa II SP.

Gratulujemy!!!

Filmowanie w LO XI

17-18 marca 2016r. gościliśmy w naszej szkole profesjonalną ekipę filmową White Night Films Limited  z Londynu, która nakręciła materiał do filmu o naszym zwycięskim  projekcie eTwinning  ‘Mirror, Mirror…’

Producenci: Oliver Gray  i Joe Wihl, filmowali uczniów w czasie pracy nad projektem oraz podczas wywiadów. Uczniowie klas  2B i 3R3 mieli także okazję sprawdzić swój angielski w komunikacji z native speaker’ami. Było to niezwykłe przeżycie.

Film zobaczymy już 18 kwietnia na ceremonii rozdania nagród w Brukseli.

Migawki z filmowania tutaj  

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )