Dla gimnazjalistów

Matura próbna

W dniach 25 – 27 XI 2014

MATURA PRÓBNA

Wtorek 25 XI język polski:

• godz. 9.00 - poziom podstawowy (170 min,

2 - 4 lekcja + ew. 10 min 5-lekcji)

• godz.  14.00 – poziom rozszerzony (180 min)

Środa 26 XI matematyka:

• godz. 9.00 - poziom podstawowy (170 min,

2 - 4 lekcja + ew. 10 min 5-lekcji)

• godz.  14.00 – poziom rozszerzony (180 min)

Czwartek 27 XI język obcy nowożytny:

• godz. 9.00 - poziom podstawowy (120 min,

2 - 3 lekcja + ew. 15 min 4-lekcji)

• godz.  14.00 – poziom rozszerzony (150 min)

W tych dniach lekcje klas I i II będą odbywały się wg planu, jedynie

wyłączone będą z użytku niektóre gabinety – sale zastępcze wywieszane będą na tablicy zastępstw

Liceum Ogólnokształcące Nr I we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Nauczycieli INWIT zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w  Konkursie „TRANSPLANTACJA – AKTYWACJA”, organizowanym  pod patronatem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku, którego tematem jest Transplantacja komórkowa i dawstwo szpiku kostnego.

Nagrody zostaną przyznane za realizację tematu ujętą w jednej z dwóch form:

• Mem
  • GIF  (ang. Graphics Interchange Format)

Prace konkursowe w formie elektronicznej na płycie CD opisanej „atrybutem autora”  wraz z załącznikami (wg zapisów Regulaminu konkursu) prosimy przesyłać do Liceum Ogólnokształcącego Nr I, ul . Księcia J. Poniatowskiego 9, 50-326 Wrocław.

Termin nadsyłania prac – 01 grudnia 2014r.

Wyniki konkursu wraz  terminem wręczenia nagród zostaną wysłane do laureatów i opublikowane na stronie internetowej Liceum Ogólnokształcącego Nr  I: www.lo1.wroc.pl do dnia 15 grudnia 2014 r.

opis dokumentutypdata

Regulamin Konkursu Transplantacja-aktywacja

docx19-11-2014[ Pobierz ]
43 kB
Konkurs Fotograficzny "Matematyka w kadrze"

1 grudnia 2014 r. rozpoczyna sie V edycja konkursu "Matematyka w kadrze". Konkurs ma na celu promowanie matematyki. Spojrzenie na świat przez pryzmat fotografii i zauważenie, że matematyka nas otacza i wystarczy się przyjrzeć, aby to zobaczyć, a czasem tylko fotografia pomaga zobaczyć pewne zależności czy zjawiska.

Zapraszamy na stronę konkursu:  FOTOMATEMATYKA.

Warsztaty dla uczniów wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych „Scrabble - poszukiwanie nieodkrytej pasji”

Termin przeprowadzenia warsztatów :18 listopada  (wtorek)godziny   15.30 – 17.30

Miejsce warsztatów : SP 17 we Wrocławiu, ul: Wieczysta 105 – sala 44

Zgłoszenia do 3 XI do C.Pawłowskiej

Kalendarz szkolny

Jeśli pasjonujesz się fotografią, to przynieś swoje ulubione, najciekawsze, najfajniejsze zdjęcie, które zrobiłeś, a być może właśnie ono znajdzie się w szkolnym kalendarzu na rok 2015. Szczegóły TUTAJ

MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

W ramach akcji
MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA
organizujemy zbiórkę zniczy
na polskie cmentarze na Ukrainie i Wileńszczyznie
Zapłoną one na narodowych nekropoliach

na Rossie w Wilnie i Łyczakowie we Lwowie,
ale również na 54 polskich cmentarzach na Ukrainie.

Zbiórkę będziemy prowadzić do końca tygodnia.

Znicze można przynieść do p.psychologa.

Centrum Pracy Socjalnej i Rodziny zaprasza na spotkania edukacyjne dla rodziców dzieci w wieku 0-18 lat

Spotkania prowadzą psycholodzy Beata Mytych-Madej i Ewelina Półtorak.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o umawianie się na obowiązkową, indywidualną konsultację, przed rozpoczęciem spotkań w poniedziałki pod numerem: 71 7823508 (Beata Mytych-Madej)

Spotkania edukacyjne odbywać się będą w okresie od 3.11.2014 do 8.12.22014, w poniedziałki, od godziny 9.00 do 12.00, w Nadodrzańskim Centrum Wsparcia, ul. Rydygiera 43 a.

Tematy spotkań: Rozwój psychiczny dzieci, różnice w wychowaniu chłopców i dziewcząt, relacje między rodzeństwem.

Kontakt:
Ewelina Półtorak
konsultant psycholog
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Centrum Pracy Socjalnej i Rodziny
ul. Dąbrowskiego 11/2

SZKOLNE KOŁO PIERWSZEJ POMOCY

W poniedziałek /20 października/ na długiej przerwie w auli odbędzie się SPOTKANIE ORGANIZACYJNE SZKOLNEGO KOŁA PIERWSZEJ POMOCY. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam..

Nauczyciel EDB – Andrzej Żabierek.

Zajęcia w ramach Programu GLOBE

Zapraszam do udziału w zajęciach meteorologicznych i hydrologicznych Programu GLOBE. Spotkanie dla chętnych w czwartek 25.09.2014r. na długiej przerwie w sali 11.

M. Poprawska-Lech

Studium Talent 2014/2015

Politechnika Wrocławska kontynuuje pracę w ramach Studium TALENT.

Zebrania organizacyjne we Wrocławiu dla wszystkich zainteresowanych uczniów odbędą się: 07 października 2014  (wtorek)
w auli Politechniki Wrocławskiej, Wrocław, Wybrzeże Wyspiańskiego 27  (Gmach Główny)

Matematyka – godz. 1630                      Fizyka – godz. 1730