Dla gimnazjalistów

Uroczyste Otwarcie Boiska Szkolnego

10 października 2013 r. o godzinie 10 rozpoczęło się Uroczyste Otwarcie Szkolnego Boiska Wielofunkcyjnego. Na zaproszenie Dyrektora ZS nr 19 pana Wiesława Filipiaka zjawiło się wielu gości.Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością między innym przedstawiciele władz miejskich, wydziału edukacji, dyrektorzy sąsiadujących szkół, członkowie rady osiedla, przedstawiciele klubów sportowych współpracujących z naszą szkołą (Śląska Wrocław, Ślęzy Wrocław, FC Academy oraz AZS Politechniki Wrocławskiej) i wielu innych - sympatyków i przyjaciół szkoły.

W uroczystości uczestniczyli również uczniowie klas sportowych.

Po przywitaniu gości przez Dyrektora ZS nr 19, głos zabrały kolejno: Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Wrocławia pani Elżbieta Góralczyk oraz Dyrektor Wydziału Edukacji pani Maria Bugajska. Następnie uroczystego Przecięcia wstęgi wspólnymi siłami dokonali panie Elżbieta Góralczyk i Maria Bugajska oraz przedstawicielka grona uczniów i nasza najlepsza wioślarka Weronika Stoga, a dokończył pan Wiesław Filipiak. Następnie pan Dyrektor zaprosił wszystkich gości do obejrzenia pokazu sztuk walki przygotowanego przez naszego najlepszego szkolnego sportowca Krystiana Biedrzyńskiego wraz z jego klubem Wrox Gym. Po wspaniałym pokazie rozpoczął się Turniej Piłkarski o Puchar Dyrektora ZS nr 19 dla szkół gimnazjalnych.